• Lekcja inna niż wszystkie

• W dniu 6 października Pani Lucyna Graczyk z Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia przeprowadziła zajęcia dla uczniów klasy V i VI. Była to okazja do zgłębienia zagadnień związanych z formami ochrony przyrody. Poznaliśmy walory przyrodnicze, edukacyjne i kulturowe tego wyjątkowego terenu. Zdobytą wiedzę będziemy chcieli wykorzystać w praktyce, do zobaczenia na Potrzymiechu 😊

• Z wycieczką w Nadleśnictwie

• Uczniowie klasy 5, 6 i 8 pierwszy dzień października spędzili w Nadleśnictwie Miradz. Pan Paweł Wesołowski, Specjalista Służby Leśnej ds. użytkowania lasu i stanu posiadania, na ścieżce dydaktycznej opowiadał o zadaniach leśnika, a także o lesistości Polski, uczył rozpoznawania gatunków drzew i patogenów występujących w lesie. Przede wszystkim jednak dowiedzieliśmy się o odkrytych w lasach miradzkich, metodą lidarową, kurhanach i megalitach. Dowiedzieliśmy się, że na tych terenach 3500 lat temu żyli ludzie tzw. kultury pucharów lejkowatych.