• 29 maja w godz 8.30 do 14.00 odbędzie się w naszej szkole Dzień Dziecka.

Będzie to dzień bez zajęć edukacyjnych. Zapewniamy dobrą zabawę pełną atrakcji z Pomysłowym Dobromirem (dmuchańce, popcorn, malowanie twarzy, wata cukrowa, dobra muzyka) oraz kiełbaski z grilla, wszystko sponsorowane przez Stowarzyszenie i Radę Rodziców. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne, a w szczególności te, które będą rozpoczynały naukę od września 2023r.

Mile widziani oczywiście rodzice maluchów.

pozdrawiamy

NSP Racice

• Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Trzecich

• Uczniowie naszej szkoły: Marcelina Stępień, Paweł Jąkalak i Jakub Tomaszewski wzięli udział w Konkursie Matematycznym Uczniów Klas Trzecich Miasta I Gminy Kruszwica. Marcelina Stępień zajęła pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy!

• Konkurs "Żyję i odżywiam się zdrowo"

• W Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Chełmcach odbyła się XVI edycja gminnego konkursu pod hasłem: „Żyję i odżywiam się zdrowo”.

Dziękujemy Karolinie Paczkowskiej i Lenie Wieczorek za godne reprezentowanie naszej szkoły. Szczególne

gratulacje

dla Lenki, która zajęła III miejsce. Brawo !!!

• 19 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej

• W związku z niedawno obchodzoną 19 rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej 19 maja w naszej szkole dzieci z klasy drugiej i trzeciej miały spotkanie z Jakubem Luberem z Inowrocławskiego Klubu Europejskiego. Nasz gość przybliżył dzieciom funkcjonowanie Unii Europejskiej, a uczniom rozdał pamiątki rzeczowe związane z UE, wyróżniając dodatkowo najaktywniejszych rozmówców z obu klas.

• Uwaga

• Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Nasz Dom" oraz Dyrekcja Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Ryża w Racicach wychodzą z inicjatywą i propozycją od nowego roku szkolnego 2023/2024 wydłużenia czasu pobytu dzieci w przedszkolu, a tym samym zapewnieniu im opieki do późniejszych godzin.

Zainteresowanych rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola prosimy o kontakt i zgłoszenia do sekretariatu szkoły.