• W dniu 20 marca br. uczniowie klasy piątej uczestniczyli w warsztatach dotyczących bioróżnorodności terenów nadgopla i zagrożeń antropogenicznych. Zajęcia edukacyjne odbyły się w kruszwickiej siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, prowadziła je Pani Dorota Sajbor- Zielony edukator Parku.

            Była to świetna okazja do zgłębienia wiedzy o bogactwie przyrodniczym naszych okolic, a także o zagrożeniach, jakie niesie działalność człowieka. Uczniowie wykazali się nielada kreatywnością opracowując schemat niemal doskonałego siedliska dla człowieka i natury.

            Po solidnej dawce wiedzy, nadszedł czas by wdrożyć słowa w czyn-uczniowie przystąpili do sprzątania zielonego terenu w pobliżu Jeziora Gopło.

            Naszym uczniom sprzyjała pogoda, dopisywały humory i przede wszystkim- zapał do pracy. W drodze powrotnej do szkolnego autokaru poćwiczyli jeszcze na siłowni zewnętrznej!

            W ten pożyteczny i przyjemny sposób zrealizowaliśmy zadanie wpisane na listę przedsięwzięć objętych projektem „Ekologiczny edukator szkolny - II Edycja 2019". 

             

          • Nasza uczennica Zosia Myśliwa zakwalifikowała się do II edycji konkursu w ramach kampanii edukacyjnej „Ekologiczny edukator szkolny -II Edycja 2019". 

            Konkurs został ogłoszony przez Kujawsko- Pomorski Urząd Marszałkowski w Toruniu w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko - pomorskiego: Lubię tu być... na zielonym!”.

            Projekt będzie realizowany przez 64 szkoły podstawowe naszego województwa. Uczniowie zostali wybrani na podstawie oceny nadesłanego opisu planowanych działań wg określonych kryteriów.

            Do 1 czerwca w naszej szkole będziemy realizować szereg inicjatyw dotyczących propagowania walorów obszarów chronionych, a także postaw proekologicznych. Realizacja działań Ekologicznego edukatora szkolnego będzie wsparta grantem w wysokości 650 zł przyznanym przez Kujawsko- Pomorski Urząd Marszałkowski.

            Na zakończenie projektu zostanie przygotowana praca, dokumentująca podejmowane działania, która również będzie podlegała ocenie przez organizatora konkursu. Przewidziano także nagrody- 5 rowerów górskich i wyjazd na „zieloną szkołę”. 

            O wszystkich działaniach będziemy na bieżąco informować.

          • Obchodzony dziś " tłusty czwartek" to początek Zapustów. 
            Klasa trzecia zgodnie z regionalną tradycją, wyruszyła barwnym orszakiem przebierańców. Koza Racicka najpierw zaprezentowała się w szkole. Następnie korowód odwiedził Racice, Polanowice, Golejewo i Chrosno, aby życzyć wszystkim szczęścia i pomyślności. Mieszkańcy przyjmowali przebierańców z radością i nie szczędzili datków na " sianko dla kozy".
            Bardzo dziękujemy za miłą gościnę i smaczne pączki.
                                                                                                                                                      Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią.

             

          • Kolejny sukces!!!

          • Dnia 21.02.2019 r. odbyły się eliminacje gminne w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Natalia Rutkowska zajęła II miejsce dzięki czemu zakwalifikowała się do etapu powiatowego.

            Gratulujemy!!!

          • 100 kilometrów dla Niepodległej

          • 16 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się maraton niepodległościowy związany z setną rocznicą zawarcia rozejmu w Trewirze. Sportowe wydarzenie zamknęło również szereg wydarzeń i inicjatyw, które upamiętniały setną rocznicę odzyskania Niepodległości.Na 5 ergometrach wspólnie pokonany został dystans stu kilometrów. W akcji tej wzięli udział także uczniowie naszej szkoły wraz z dyrektorem. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

          • XX Festiwal Polskich Kolęd i Pastorałek – Kruszwica 2019

          • Uczennice  naszej szkoły: Barbara Charysz, Zuzanna Luber i Natalia Rutkowska 29 stycznia  2019 r. wzięły udział w XX Festiwalu Polskich Kolęd i Pastorałek w Kruszwicy, którego organizatorem było Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół Nadgoplański" i CKiS "Ziemowit". Na scenie CKiS zaprezentowało się 28 wykonawców w dwóch kategoriach. Nasze utalentowane głosy wyśpiewałydwa pierwsze miejsca. Kategoria(I-III)­I miejsce - Barbara Charysz,
            kategoria(IV-VI) I miejsce - Zuzanna Luber. Gratulujemy!!!

             

          • Spotkanie „Magia Świąt”

          • W bardzo miłym gronie zakończyliśmy okres Bożego Narodzenia.

            Do naszej szkoły zaprosiliśmy mieszkańców Racic i okolic, by wspólnie kolędować, rozmawiać o świątecznych tradycjach i ich symbolice.

            Miłym akcentem spotkania były wspomnienia gości związane z dawnymi świątecznymi obyczajami.

             

            Dziękujemy za wizytę!

          • Ferie zimowe to  czas dwutygodniowej przerwy w nauce, czas odpoczynku i zabawy. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spędzenia zimowego wypoczynku bezpiecznie, sportowo, atrakcyjnie i wesoło. Dla wszystkich chętnych szkoła zorganizowała wyjazdy do Jump Areny w Toruniu (park trampolin), uczniowie oglądali film „Ralph Demolka w Internecie” w inowrocławskim Kinomaxie, odwiedzili Planetarium w Toruniu oraz zażywali kąpieli  w poznańskich Termach Maltańskich. Wszystkie wyjazdy przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Dostarczyły uczestnikom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. 

             

          • Brawo!

            Zofia Imańska – uczennica klasy VI – zdobyła wyróżnienie w VI edycji Gminnego Konkursu Pięknego, Głośnego Czytania w Sławsku Wielkim.

            Szkołę reprezentowały również: Zofia Myśliwa i Julia Kornacka.

            Gratulujemy!!!

          • Grudzień to dla harcerzy czas związany z Betlejemskim Światłem Pokoju. W tym roku 1 Racicka WDH „Tropiciele” działająca w naszej szkole była organizatorem wyjazdu na Słowację, by stamtąd przywieźć Światło i przekazać je dalej: instytucjom, urzędom, szkołom, mieszkańcom. Wyjazd trwał cztery dni. Harcerze zwiedzili Kraków, Zakopane; brali udział w uroczystościach związanych z Betlejemskim Zlotem, korzystali z atrakcji chochołowskich term i podziwiali piękno polskich gór zimą. Po powrocie podarowali Betlejemskie Światło Pokoju innym, życząc miłości, dobra i nadziei.

             

            Do obejrzenia pełnej fotorelacji zapraszamy na naszego facebooka 

          • Laureat wojewódzkiego konkursu fotograficznego

          • Informujemy, że  laureatem w tegorocznej edycji konkursu fotograficznego pn. „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim” został uczeń klasy IV naszej szkoły Mikołaj Osiński. Komisja konkursowa złożona zprzedstawicieli ZwiązkuPolskich Fotografów Przyrodywybrała dwa jego zdjęcia do publikacji w albumie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, którego wydanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Dnia 30 listopada w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych oraz albumówprzedstawiających wyjątkowe walory naszego regionu..

            SERDECZNIE  GRATULUJEMY !!!

             

          • Finał SZLACHETNEJ PACZKI

          • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że udało się!

            Stworzyliśmy Szlachetną Paczkę!

            Za nami „Weekend Cudów” – Szlachetna Paczka doręczona!!!

            Brawo!!!

            Dziękujemy wszystkim za pomoc.

            Społeczność NSP im. Zbigniewa Ryża w Racicach

             

             

          • Mikołajkowa wizyta w Toruniu

          • 6 grudnia uczniowie klas VI- VII odwiedzili Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu, w którym obejrzeli spektakl „Opowieść wigilijna”.

            Teatralna opowieść o Scrooge`u, przepełniona  atmosferą Bożego Narodzenia, radosnego oczekiwania wigilijnego wieczoru i kolędowania, wprowadziła uczniów w magiczny klimat świat.

             

            Dodatkowa niespodzianka – Święty Mikołaj z upominkami!!!

             

          • Konkurs „ Nasza Moja Niepodległa Rzeczypospolita Polska”

          •      Za nami piękny Jubileusz obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach obchodów każde dziecko z klas II – IV szkół podstawowych z terenu Gminy Kruszwica otrzymało do wypełnienia zeszyt edukacyjny, zawierający wiele zadań o tematyce patriotycznej, które miały przybliżyć dzieciom ważne dla każdego Polaka treści. Najładniej wypełnione zeszyty zostały ocenione w konkursie pt. „Nasza Moja Niepodległa Rzeczypospolita Polska” organizowanym przez Urząd Miejski w Kruszwicy. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły :

            W kategorii klas IV – III miejsce zajęła Julia Kornacka.

            Wyróżnienia otrzymali : Nikola Tyrańska – kl. II oraz Zofia Staszak – kl. III.

            Gratulujemy nagrodzonym !!!

          • Sto flag na 100- lecie Niepodległości Polski

          • Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu „Jesteśmy” zorganizowali akcję  „ Sto flag na 100-lecie Niepodległości Polski”.

            8 listopada na kruszwickim rynku wolontariusze rozdawali

            biało – czerwone chorągiewki.

             

          • Nasze sukcesy

          •  

            Klaudia Wojtasik- uczennica klasy VIII- zdobyła III miejsce w konkursie recytatorskim „Krajobraz Poezji Polskiej”.

            Dodać należy, że zaprezentowała utwór własnego autorstwa.

            Gratulujemy!

            Szkołę reprezentowali również: Zofia Imańska, Zofia Myśliwa, Patrycja Dokładna, Jakub Syrek.

             

          • Z patriotyczną wizytą w Chrośnie

          • 12 listopada uczniowie klasy szóstej odwiedzili mieszkańców sołectwa Chrosno, by  wspólnie świętować 100 – lecie Niepodległości Polski.

            Podczas wieczorku patriotycznego zaprezentowano spektakl słowno – muzyczny „Polska Niepodległa”.

             

          • JUŻ WIEM JAK ! - SEGREGACJA ODPADÓW

          • 24 października grupy przedszkolne oraz klasy I-III uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Urzędu Miasta. Dzięki naszym miłym gościom przypomnieliśmy sobie jak segregować odpady. Wszyscy uczestnicy otrzymali małe upominki.